15 Brygada Wsparcia Dowodzenia

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
14 sierpnia 2020
Odświętnie na placu apelowym
W przeddzień obchodów Święta Wojska Polskiego, w brygadzie odbył się uroczysty apel.

Uroczystość zgromadziła na placu apelowym żołnierzy i pracowników cywilnych brygady. W obecności kompanii honorowej i zaproszonych gości, dowódca jednostki płk Wojciech Daniłowski podziękował podwładnym za ich codzienną służbę i pracę - dzisiejsza uroczystość jest okazją do docenienia ich zasług i poświęcenia. Wszystkim, którzy zostaną dzisiaj awansowani, odznaczeni i wyróżnieni, serdecznie dziękuję za wzorową postawę i zaangażowanie. Wasza służba i praca przynosi wiele dumy dla tego garnizonu.

Apel był okazją do przypomnienia o genezie obchodów święta Wojska Polskiego i znaczeniu Bitwy Warszawskiej. Został również odczytany okolicznościowy list Ministra Obrony Narodowej.

Uroczystość zwieńczyła defilada wojskowa. Po jej zakończeniu odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu pań – żołnierzy, służących w naszej brygadzie oraz dynamiczny pokaz umiejętności, prezentowany przez żołnierzy batalionu logistycznego.

Po zakończeniu uroczystości w brygadzie, w Kościele Garnizonowym została odprawiona msza święta, w której uczestniczyli żołnierze i pracownicy wojska, dowództwo oraz zaproszeni goście.     

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

15 Brygada Wsparcia Dowodzenia
Wojska Polskiego 78
98-200 Sieradz
tel. 261611393
fax. 261611455
15sbwd@ron.mil.pl

    
  • BIP