15 Brygada Wsparcia Dowodzenia

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
19 października 2020
85 lat Garnizonu Sieradz
19 października 1935 roku do Sieradza przybyli żołnierze 31 pułku Strzelców Kaniowskich. Na pamiątkę tego wydarzenia, co roku brygada obchodziła swoje święto. W związku z epidemią koronawirusa, tegoroczne obchody przyjmą skromny charakter.

W ramach obchodów Klub Brygady zorganizował konkurs plastyczny. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac, już wkrótce komisja konkursowa wyłoni te najlepsze. O wynikach będziemy informować na stronach internetowych i Facebooku.

24 października, z okazji 85 rocznicy utworzenia Garnizonu Sieradz, odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy ośrodka służby przygotowawczej. Ceremonia odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym, bez udziału rodzin żołnierzy.

Niestety Dzień Otwartych Koszar nie odbędzie się. Nie odbędzie się również uroczysty apel w obecności znamienitych gości, byłych żołnierzy, pracowników … naszych przyjaciół.

Wszystkim tym, którzy budowali i budują historię Garnizonu Sieradz, składamy najlepsze życzenia z okazji 85 lat funkcjonowania jednostek wojskowych w Sieradzu. Życzymy Państwu niezawodnego zdrowia i wszelkiej pomyślności!   

generuj pdf
go-up
Kontakt

15 Brygada Wsparcia Dowodzenia
Wojska Polskiego 78
98-200 Sieradz
tel. 261611393
fax. 261611455
15sbwd@ron.mil.pl

    
  • BIP