15 Brygada Wsparcia Dowodzenia

SZUKAMY STARSZEGO BIBLIOTEKARZA

Brygada poszukuje kandydata  na stanowisko pracy– starszego bibliotekarza w klubie.

GŁÓWNE ZADANIA:

  • udostępnianie zbiorów bibliotecznych;
  • dbanie o zbiory oraz ich bieżąca konserwacja;
  • prowadzenie i uaktualnianie katalogów bibliotecznych;
  • promocja czytelnictwa i biblioteki w środowisku wojskowym;
  • prowadzenie prac związanych z przyjmowaniem na ewidencję nowych pozycji książkowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  • prowadzenie dokumentacji bibliotecznej (książki inwentarzowej, gromadzenie dowodów wpływów i ubytków oraz innych dokumentów) związanej z funkcjonowaniem biblioteki;
  • udział w selekcji księgozbioru, zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  • monitorowanie czytelników przetrzymujących zbiory biblioteczne;
  • tworzenie bazy danych w oparciu o istniejący program biblioteczny;
  • uczestniczenie w pracach zespołu kronikarskiego;
  • udział w opracowywaniu sprawozdań z działalności kulturalnej;
  • organizowanie podróży wojskowo – historycznych, wycieczek krajoznawczych, imprez o charakterze rekreacyjnym, oraz nadzór nad ich przebiegiem.

OCZEKIWANIA:

  • wykształcenie wyższe bibliotekarskie lub wyższe odpowiadające profilowi biblioteki wykonywanej specjalności lub wyższe oraz studia podyplomowe odpowiadające profilowi biblioteki lub którego efekty kształcenia odnoszą się do bibliologii i informatologii ze stażem pracy w zawodzie 1 roku; minimum średnie  w zakresie bibliologii lub informatologii lub średnie oraz ukończone kursy w zakresie bibliologii lub informatologii ze stażem pracy w zawodzie 3 lata;
  • łatwość nawiązywania kontaktów i adaptacji w nowym środowisku;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • obowiązkowość;
  • dyspozycyjność;
  • terminowość.

Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia, prosimy o składanie aplikacji, zawierających klauzulę „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji”.

MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA APLIKACJI:

  • 15 Brygada Wsparcia Dowodzenia, ul. Wojska Polskiego 78, 98-200 Sieradz (z dopiskiem „starszy bibliotekarz – klub”).;
  • drogą elektroniczną na adres: g.ratajczyk@ron.mil.pl
  • termin składania dokumentów: 21.02.2020 r.

Odpowiadamy wyłącznie na wybrane oferty.

Wytwarzający/Odpowiadający: Ewa Dzikowska Czas wytworzenia: 2019-12-20 Udostępniający: Czas udostępnienia: 2019-12-20 00:00 Ostatnia zmiana: 2020-01-27 11:14
Kontakt

Wojska Polskiego 78
98-200 Sieradz
tel. 261611393
fax. 261611455
15sbwd@ron.mil.pl

  • BIP